Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu ze zápasu 40. kola hokejové extraligy. Domácí Olomouc dnes přivítá plzeňské Indiány a bude se snažit odčinit páteční výprask 1:8, který schytala od Litvínova.
Naproti tomu Plzeň přijíždí se třemi výhrami v řadě. Vítězovi dnešního klání bude náležet pátá pozice extraligové tabulky.
0:00

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Cabák (CZE) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 019

0:09
Zápas začíná špatnou rozehrávkou domácích - zakázané uvolnění.
0:43
Suchý nepříjemně před Konrádem tečoval nahození od modré, následně Hrabík otestoval domácího brankáře z úhlu. Stav se nemění.
1:04
Tentokráte to byl Kaňák, jenž se dostal ke střele. Jeho pokus ale domácí bek srazil do ochranné sítě.
1:24
Vyloučen hráč Bambula (Olomouc), 2 min. za hákování
Zbytečný útočný faul teď předvedl na polovině hřiště Jan Bambula, když ve snaze dostat se ke kotouči zahákoval Blomstranda.
1:30
Vyloučen hráč Hrabík (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Ale pozor, hned po buly se dle rozhodčích proviňují i hosté a bude se hrát čtyři na čtyři.
2:20
Vyloučen hráč Baránek (Plzeň), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
A divočina nekončí. Výlet na Hanou Marku Baránkovi skončil brzo. U zadního mantinelu sejmul Kunce a dostává od sudích trest pět plus do konce.
3:02
Pavlát teď dokázal pohotově zareagovat na Kuncovu teč.
3:37
Knotek byl při zakončení příliš blízko Pavlátovi, po návratu potrestaných se pokračuje ve hře pět na čtyři.
4:10
Plášek v rychlosti předal Orsavovi, jeho tvrdá přízemní rána skončila na Pavlátově betonu.
4:47
U plzeňské střídačky se to teď mele. Po jednom ze soubojů se do sebe pustili explzeňský Pavel Musil a hned trojice Plzeňáků.
6:05
Olomouc má téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. Využije ji?
6:24
Po Káňově ráně vytahuje další dobrý zákrok Pavlát.
6:38
Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Plášek II a Káňa
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0

Teď už to ale je gól! Pláškovi střela z pravého kruhu nesedla, dorážka Nahodilovi taktéž ne, ale puk možná i díky promáchnutí Knotka propadl až za Pavlátova záda.
7:24
Až teď jsou oba týmy v plném počtu.
7:48
No a pozor. Během komerční přestávky si to teď rozdali Škůrek s Bittenem. Takže příjdou další tresty.
7:48
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za bitka
7:48
Vyloučen hráč Bitten (Plzeň), 2 min. za bitka
8:40
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za podražení
Na trestnou lavici odjíždí další plejer. Na dvě minuty si tentokráte za faul odpočine Strapáč.
9:40
Plzeňským se nevyvedla rozehrávka a sami se dostávají ven z pásma.
9:45
A při dalším založení akce jim stopku vystavil pomezní sudí signalizující ofsajd.
10:42
Přesilovka se Plzni nevyvedla. Oba týmy jsou v plném počtu, otázkou je, na jak dlouho?
10:46
Strapáčova rána skončila po teči v ochranné síti.
11:40
Musilovo nahození skončilo pouze na zadním mantinelu.
12:32
Zakázané uvolnění Plzně.
12:54
Ofsajd Olomouce.
13:24
Kodýtek se krásnou kličkou zbavil dvou olomouckých beků, jenže následně přestřelil.
14:46
I domácí umí individuálně. Orsava se hbitě prosmýkl mezi beky a donutil Pavláta použít vyrážečku.
15:39
Plzeň teď mohla jít do zajímavého protiútoku, místo toho ovšem hosté špatně rozehrávají a sudí ukazují zakázané uvolnění.
16:10
Dujsík zvládl sprinterský souboj se Suchým a Plzeň ani teď Konráda neohrozí.
17:37
Mertl se dostal k odraženému kotouči a zamířil těsně vedle Konrádovy pravé tyčky.
18:36
Ondrušek se dostal na steč, jeho tvrdou ránu Pavlát vyrazil, načež záhadným způsobem zamezil i následné Ondruškově kličce, po které by mohl domácí kapitán zasouvat do prázdné klece.
20:00
Výtoč piva v olomoucké Plechárně dnes možná trhne rekord. První třetina se totiž natáhla na 46 minut. Hostující Plzeň přitom vystřelila na bránu pouze dvakrát, domácí sedmnáctkrát.
20:00
21:02
Orsavova nepříjemná teč donutila Pavláta k dalšímu zákroku.
22:12
Kvasnička (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mertl
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1

Lekce z efektivity. Kvasnička po přihrávce zpoza branky zamířil přímo mezi Konrádovy betony. Na brankovišti byl úplně sám!
22:29
22:51
Velkou šanci měl Rutar. Byl prakticky v podobné pozici jako Kvasnička, ovšem na Pavláta si nepřišel.
23:10
Na druhé straně po brejku zakončoval Hrabík, Konrád kotouč udržel ve výstroji.
23:30
Bambula s úhlu těsně minul.
25:51
Ondrušek pálil pouze do připraveného bloku, Olomouc má ale teď dobrou pasáž v útočném pásmu.
28:00
Nahodil sice uloupil mizernou plzeňskou rozehrávku, ale ani on ani Dujsík nevyslali přesné pokusy.
28:30
Oba týmy jsou v plném počtu. Herní situace čtyři na čtyři příliš vzrušení nenabídla.
28:36
Ofsajd Plzně.
29:23
Zámorského nahození vylekalo Konráda, slovenský gólman si nakonec poradil.
29:23
29:35
Orsava v přečíslení mířil nad.
29:41
Mareš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Orsava
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1

Teď už je to ale přesný zásah. Mareš se perfektně zorientoval v pravém kruhu, otočil se k bráně a střelou na vzdálenější tyč nedal Pavlátovi šanci. První gól v olomouckých barvách.
31:38
Zakázané uvolnění Olomouce.
32:43
Vyloučen hráč Káňa (Olomouc), 2 min. za podražení
Tohle asi bylo přísné vyloučení, přesto se sudí na vyloučení Jana Káni jednomyslně shodli.
32:56
Vyloučen hráč Jiříček (Plzeň), 2 min. za hákování
A trest putuje i na druhou stranu.
33:33
Nahodil v dobré pozici pálil těsně vedle.
35:04
Oba celky jsou v plném počtu, další zákrok si následně připisuje Pavlát.
35:38
Vyloučen hráč Káňa (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Jan Káňa si čas na ledě příliš neužil, rozhodčí mu odpískali další faul.
36:12
Zámorského nahození sraženo až do ochranné sítě.
36:58
Vyloučen hráč Mareš (Olomouc), 2 min. za hákování
Opět se bude vylučovat, navíc se pak do další šarvátky pustil Kusko.
36:58
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za hrubost
36:58
Vyloučen hráč Mertl (Plzeň), 2 min. za hrubost
37:38
Olomouc krátké oslabení pět na tři zvládla, stále se však brání početné převaze.
39:00
Olomouc v plném počtu.
39:47
Vyloučen hráč Kaňák (Plzeň), 2 min. za hákování
Vyloučení číslo osmnáct.
40:00
Skončila druhá třetina, která přinesla trefu na každé straně. Ve druhém dějství na střely na bránu 6:10.
40:00
40:31
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Nahodil a Káňa
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:1

Využitá přesilovka! Rychlou přesilovkovou kombinaci zakončoval střelou z první Lukáš Nahodil, kotouč mimo Pavlátův dosah pak z brankoviště tečoval Jan Knotek.
41:27
Plášek osamocen z mezikruží nepřekonal Pavláta. Ten proti tvrdému projektilu včas povyjel a vytáhl skvělý zákrok.
42:14
Zakázané uvolnění domácích.
42:34
Jan Schleiss teď za bránou zkoušel trik zvaný Michigan. Konráda ale svým umem nepřekonal, navíc ještě pravděpodobně schytal úder do obličeje.
42:49
Zakázané uvolnění i Plzeňských.
44:53
Konrád se teď musel mít na pozoru, ale Rekonenův blafák dokázal vytáhnout.
45:29
Schleiss je při chuti. Dujsíka teď kličkou téměř poslal do ochozů až ke stánku s párkem, na Konráda ale nevyzrál.
47:31
Vyloučen hráč Pour (Plzeň), 2 min. za sekání
48:16
V plzeňské síti se teď místo puku třepe Pavlát a Káňa. Nahodil poslal z pravého kruhu do brankoviště střílený kotouč, který jeden z hostujících beků srazil bruslí do Pavlátova protipohybu. Plzeňský gólman si dokázal poradit, následně jej však po přistrčení zavalil právě Káňa.
49:07
Vyloučen hráč Dujsík (Olomouc), 2 min. za krosček
Dujsík přišel o kotouč a pak si podle názorů rozhodčích pomohl faulem.
50:06
Schleiss připravil dobrou pozici Pourovi, ten z první těsně minul.
51:07
Olomouc je kompletní.
51:50
Znovu Pour z pravého kruhu, znovu mimo.
53:16
Knotkova rána z pravého kruhu po delší době přinutila Pavláta k pohotovosti.
54:27
Káňa v přečíslení našel pouze lapačku Pavláta.
54:33
Musil už se radoval, když bekhendem zasouval kotouč do odkryté branky, tygřím skokem se ovšem zaskvěl Pavlát.
55:17
A teď ofsajd Plzně.
55:28
Leč dělal Rašner vše proto, aby sprinterský souboj vyhrál, zakázanému uvolnění svého týmu nezbránil.
56:32
Pour (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kodýtek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:2

V Olomouci ještě bude drama. Suchý po zpětné přihrávce Kodýtka promáchnul, ovšem puk se od něj příhodně odrazil přímo na osu volnému Pourovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
58:37
Pavlát opustil plzeňskou svatyni, jeho spoluhráči ztratili puk, jehož se chopil Klimek, ale střelou ze středního pásma těsně minul.
59:05
Konrád musel zasahovat, po přerušení si bere Plzeň oddechový čas.
59:25
Olomouc vykazuje, ale puk na zakázané uvolnění nedoklouže.
59:57
Sudí odvolali faul Poura. Bambula uzmul kotouč, ale nechtěl se ho zbavovat, zavezl ho do útočné třetiny, kde po souboji s Pourem ztratil balanc a ošklivě narazil do mantinelu. Led opustil až s lékařem.
60:00
Více se už v dnešním zápase nestane. Olomouc vítězí za tři body. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos.

22. 1. 2023 17:00Olomouc–Plzeň 3:2
9. 12. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 5:4
23. 10. 2022 17:00Olomouc–Plzeň 1:4
16. 9. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 1:2
1. 2. 2022 17:00Plzeň–Olomouc 2:1
21. 12. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 2:5
26. 10. 2021 17:30Plzeň–Olomouc 6:1
14. 9. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 4:1