Dobré nedělní odpoledne z Olomouce, kde v 17 hodin začne utkání 46. kola Tipsport extraligy mezi místím HC a Plzní.
V souboji těchto dvou týmů půjde o místo v desítce, zatímco domácí se na něj zatím marně dotahují, hosté jsou aktuálně osmí a výrazně si pomohli v minulém kole domácím výpraskem Zlínu 7:1. Odpoutali se totiž o 4 body právě od Ševců a Mladé Boleslavi. Hanáci jsou zpět o další tři body.
Mora půjde do utkání pozitivně naladěna. Vždyť z posledních sedmi utkání pětkrát vyhrála, navíc obrala i týmy z horní poloviny Litvínov, Kometu a v pátek nečekaně i Spartu 4:2.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 344

Poprvé se domácím divákům představí dvě posily Kanaďan Kevin Sundher a mladík Jakub Kotala, který na Hanou přišel na střídavé starty z prvoligového Havířova.
Když se oba celky v Plecharéně utkaly naposledy, vyhráli hosté 5:2, ačkoliv na střely na branku to bylo 36:14 pro domácí. Olomoučtí dodnes tohle utkání vzpomínají jako jedno z těch, které měli vyhrát. Dnes tedy mohou tohle trauma přeléčit bodovou injekcí.
0:00
0:10
Uplynulo jen pár vteřin a Kracík už byl ve velké šanci. Bekendem ale nedokázal zvednout puk.
2:03
První pořádná střela i na straně domácích. Připisuje si ji Tomáš Mikúš, který z hranice pravého kruhu pálil švihem, ovšem jen do středu branky.
4:19
Miroslavu Holcovi střela nesedla, ale i tak nadělala Machovskému problémy.
4:30
Houdek se drží za loket či rameno a svíjí se na ledě po souboji s Kodýtkem. Bude se vylučovat.
4:30
Vyloučen hráč Kodýtek (Plzeň), 2 min. za vražení na hrazení
5:10
Vlach našel dobře Laše, kterému ale trvalo chvilku než si puk srovnal na střelu a stihl mu do ní vložit hůl jeden z hostí.
5:54
Vyloučen hráč Frühauf (Plzeň), 2 min. za podražení
Kevin Sundher projel až před Machovského a v poslední chvíli byl faulován. Domácí budou hrát 36 vteřin proti třem.
6:28
Škůrek (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Vlach a Laš
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:0

Dvě vteřiny před koncem prvního trestu se od modré trefil Škůrek.
8:20
Druhý gól měl na hokejce Holec, ale kličku přetáhl a minul.
8:42
Olomoucký obránce Tomáš Houdek odešel do kabiny, s jeho pokračováním to nevypadá dobře.
9:03
Plzeň doráží na Konráda, největší šanci měl Lev, ale olomoucký gólman se stihl bleskově přesunout.
9:33
Olomouc reaguje velkým závarem, který chtěl prostřelit Jaroměřský, ale dělovka od modré šla nad hlavy clonících hráčů.
12:02
Vyloučen hráč Herman (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Herman zvedl jednomu z hostů hokejku, ta se ale rozlomila a je z toho poněkud kuriózní trest pro domácí.
13:03
Minuta přesilovky pryč, až teď se Indiáni usadili v pásmu.
14:10
Domácí jsou v plném počtu.
15:05
Nováček Kotala mohl být slavný, když jeho dorážka zblízka proklouzala napříč brankovištěm těsně kolem tyče.
17:17
Vyloučen hráč Hrnka (Plzeň), 2 min. za držení hole
Knotek si šťouchnul puk po mantinelu a šel si za ním přes tři protihráče jako tank. Nakonec vytěžil faul Hrnky.
19:20
Hosté jsou v plném počtu, navíc domácím je pískána vysoká hůl, puk se tak stěhuje do středního pásma.
19:59
Burian ještě donutil k zákroku Machovského, který raději přikryl puk. Bude se tak vteřinu před koncem třetiny vhazovat.
20:00
20:00
20:30
Vyloučen hráč Kracík (Plzeň), 2 min. za sekání
21:41
Marek Laš tvrdě pálil od modré, Macovský jeho střelu dobře viděl a vyráží puk do rohu.
22:33
Hosté jsou v plném počtu, ubránili se v suchém tričku.
24:50
Kracík našel Kubalíka zpoza branky a střela z první se odrazila od spodního oblouku branky. Vzápětí ještě zaměstnal Konráda Ondřej Kratěna.
26:19
Akci domácích zakončil střelou zápěstím Galvas, musela by ale být ostřejší, aby Machovského alespoň vylekala.
27:16
Domácí Mikúš vystihl rozehrávku a zkusil vypálit nahoru, Machovský vše řeší vyrážečkou.
28:33
Olomouc má problém dostat se z pásma. Teď ztratila puk za Konrádem a Kratěna z toho měl vynikající příležitost, ale přestřelil.
30:21
Domácí si koledují o vyrovnání čistou neschopností přejít jakkoliv střední pásmo, navíc spoustu puků ztrácejí ve vlastní třetině.
31:44
Indrák (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Stach a Kubalík
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:1

A je to tu. Indrák zblízka nedal Konrádovi vůbec šanci.
33:15
Procházka zblízka dorážel puk, Konrád musel vytáhnout další skvělý zákrok, aby udržel domácí na remíze.
33:50
Vyloučen hráč Sklenička (Plzeň), 2 min. za podražení
36:15
Hosté jsou v plném počtu.
36:19
Mrázek hned po buly vyrazil na Machovského a mířil nahoru, ale těsně minul.
36:55
Plzeň si vytvořila dobrou pozici, jmenovitě Lev, Konrád lapačkou nadvakrát.
37:05
Vyloučen hráč Konrád (Olomouc), 2 min. za podražení
Trest odpyká Roman Vlach.
38:47
Tato přesilovka zatím indiánům vůbec nevychází, neusadili se vůbec v pásmu a 18 vteřin před koncem se vhazuje ve středním pásmu.
39:59
Čerešňák pálil vteřinu před koncem a puk se nekontrolovaně odrážel brankovištěm Olomouce. Domácí doslova vysvobodil klakson ukončující třetinu.
40:00
Po dvou třetinách je v Olomouci nerozhodný stav. A ačkoliv Mora přišla o vedení, může být ještě ráda, že je zatím na bodech, protože to od ní byla velmi slabá dvacetiminutovka. Naopak Plzeň zvedla hlavu, forčekingem leptala každý zárodek akce a ze získaných puků si vytvářela dobré šance.
40:00
41:45
Eberle si vysprintoval do rohu pro puk a nakonec vymyslel hodně nadějnou přihrávku na Sundhera, který ale zblízka trefil Machovského.
44:14
Indiáni rozjeli rychlý brejk, jenže na začátku byla přihrávka rukou a tak sudí přerušují.
45:53
Ondrušek si sjel na odražený puk a příklepem vypálil, puk ale zaduněl jen o mantinel za brankou.
46:52
Domácí přece jen ožili a jsou teď aktivnější tým.
48:59
Domácí zazlobili rychlou souhrou v pásmu, kterou zakončil střelou po ledě Tomáš Mikúš.
49:10
Mrázek dvakrát střílel, hlavně druhý pokus měl naději.
52:35
Dlouho se hrálo bez přerušení a nutno říct, že také bez šancí. Oba týmy se soustředí hlavně na to, aby neinkasovali.
53:15
Cinnnk! Rašner po Sundherově přihrávce nastřelil tyč.
Dnešní utkání sleduje 4344 diváků.
56:47
Minuty utíkají a žádný tým se nemůže dostat ke gólové šanci. Domácí chtějí, ale puk je v kritických chvílích neposlouchá.
57:30
Sundher (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Galvas a Jaroměřský
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:1

58:50
Machovský je z branky, hosté hrají power play.
58:59
Eberle vyhodil, puk projel metr od branky na zakázané uvolnění a hosté si berou oddechový čas.
59:32
Vlach (Olomouc) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Laš
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 3:1

Vlach ve středním pásmu zpracoval Lašovo vyhození a do prázdné branky rozhoduje utkání.

22. 1. 2023 17:00Olomouc–Plzeň 3:2
9. 12. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 5:4
23. 10. 2022 17:00Olomouc–Plzeň 1:4
16. 9. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 1:2
1. 2. 2022 17:00Plzeň–Olomouc 2:1
21. 12. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 2:5
26. 10. 2021 17:30Plzeň–Olomouc 6:1
14. 9. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 4:1