Dobrý večer z Olomouce, kde zhruba za půl hodiny začne třetí čtvrtfinálové utkání play-off mezi domácí Morou a Plzní.
Indiáni přijíždějí na Hanou za takového stavu, jaký si přáli, po domácích zápasech vedou 2:0, když první utkání vyhráli 1:0 v prodloužení a druhé 4:2.
KOhouti mohou litovat, protože v obou záapsech soupeře přestříleli a hlavně v prvním utkání spálili řadu velkých šancí. Stojí tak před jasným úkolem - doma sérii zkusit zdramatizovat.

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 500

V jejich sestavě chybí nejlepší obránce Pavel Skrbek, který po pěstní výměně s Kudročem nedohrál druhé utkání. V první obranné dvojici ho nahradil David Škůrek, který letos odehrál jediný zápas.
Oba týmy nastupují na led. Poslechneme si státní hymnu.
0:00
1:11
Olomouc otevřela aktivně, snaží se Plzeň zamknout v pásmu. Machovský si připisuje první zákrok.
1:42
Vyloučen hráč Hrňa (Plzeň), 2 min. za sekání
Hrňa se provinil v útočném pásmu. Domácí mají první výhodu přesilovky.
2:36
Plzeň se zatím v pohodě brání, nepouští domácí do svého pásma.
2:55
Rána Staňka od modré proletěla hodně mimo.
3:18
Vodný se po chybě hostů při vyhození dostal do stoprocentní šance, ale z mezikruží ho vychytal Machovský.
3:18
Vyloučen hráč Řípa (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
Z následné mely sudí potrestali domácího Řípu, síly se vyrovnaly.
3:47
Ránu Buce hned po buly vykopl Machovský betonem a začíná přesilovka Indiánů.
5:03
Akce Plzně končí v lapačce Konráda. Do konce trestu Řípy zbývá 15 vteřin.
5:41
Skladaný vybojoval nahozený puk a Řípa ho poslal před branku. Machovský musel zasahovat.
6:18
Domácí se proti minulému zápasu snaží být důraznější v soubojích, aby hokej bolel i soupeře.
7:29
Riskantně si domácí počínali na útočné modré, ale vytěžili z toho zajímavou šanci. Na konci kombinace byl Řípa, střela zblízka ale postrádala větší razanci.
8:31
Hrňa (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

Velká chyba domácího Vyrůbalíka na modré, po které jel sám na Konráda Erik Hrňa a precizní kličkou otevřel skóre.
9:48
Eberle střílel přes dva clonící soupeře, puk ale mířil doprostřed branky, takže Machovský v klidu chytá.
9:53
Vyloučen hráč Pulpán (Plzeň), 2 min. za hákování
Půlpán zbytečně hákoval Skladaného.
10:04
Domácí tribuny jásají, stačilo jim k tomu, aby Ondrušek čistě srazil na led Ryana Hollwega.
11:56
Hosté jsou v plném počtu, Mora jen potvrdila, že přesilovky jsou celý rok její velká slabina.
14:19
Kucharczyk zaparkoval hlavou do mantinelu po zákroku Preiseingera, ale sudí to posoudili jako čistý zákrok, což se tribunám vůbec nelíbí.
16:40
Vyloučen hráč Indrák (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
Indrák si nepohlídal svou hokejku, která zamířila do obličeje Hermana.
18:20
Přerušená hra, na ledě po zákroku Hollwega leží Skladaný. A odchází do šatny. Ve hře zatím nepokračuje ani Kucharczyk.
18:50
Lev (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kratěna
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:2

Vodný promáchl v dobré pozici a byl z toho brejk dvou hostů na jednoho, který ránou mezi betony zakončil Lev.
20:00
Domácí zakončili třetinu rozčarovaní, tajhle si ji určitě nepředstavovali. V tvrdosti se sice soupeři vyrovnali, ale na góly propadli. Navíc oba zásahy nabídli hostům svými velkými chybami. A k tomu mají možná zraněné další dva hráče.
20:00
20:38
Indrák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v play-off)
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:3

Co střela, to gól. Indrák si sjetím mezi kruhy nachystal pozici a švihem přidal třetí gól hostů.
20:38
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Branislav Konrád, nahradil ho Tomáš Vošvrda
21:03
Ani krajně nepříznivý stav zatím domácí domácí fanoušky neumlčel.
23:00
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za sekání
Vyrůbalík sekyrou zastavoval rodící se šanci. Domácí se budou bránit.
23:17
Lev (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Kadlec a Machovský
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:4

Dnes je mezinárodní den indiánů. Z další střely přidávají čtvrtý gól, Vošvrda tak udržel čistý štít tři minuty.
24:35
Vyloučen hráč Svoboda T. (Plzeň), 2 min. za podražení
25:19
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za hákování
Staněk sice naznačoval, že soupeř pád nasimuloval, ale sudí byl neoblomný a poslal ho na dvě minuty na trestnou lavici.
26:20
Největší šance domácích ve druhé třetině. Holec se prosmýkl kolem obránce, ale zblízka Machovského nepřekonal, stejně jako dorážející Buc.
26:36
Vyloučen hráč Kubalík (Plzeň), 2 min. za podražení
27:45
Vyloučen hráč Hollweg (Plzeň), 2 min. za podražení
Tohle se Hollwegovi nepodařilo. Domácího rychlíka Mikúše se pokusil zastavit hokejkou, což mělo za následek pád a vyloučení. Domácí hrají 52 vteřin proti třem-
28:00
Holec si najel z pravé strany a těsně minul vzdálenější šibenici.
29:06
Buc (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Vyrůbalík a Houdek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:4

Domácí přesilovku přece jen využívají, i když jen proti čtyřem. Buc ranou do horní části sebral Machovskému nulu.
32:13
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za držení hole
Ondrušek si v souboji s Kubalíkem pomohl podržením soupeřovy hokejky.
33:26
Vyloučen hráč Lev (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
36:14
Hosté jsou v plném počtu.
37:21
Domácí hrají na tři lajny, na led nechodí trojice Kucharczyk, Rác a Vodný.
38:06
Domácí udělali před Machovským velký závar, ale ani z několika dorážek nedokázali dostat puk do sítě. Následovalo pár zápasnických chvatů, ve kterých byl nejaktivnější hostující Poletín, který si vybral o hlavu menšího Pekra, pacifistu z přesvědčení.
40:00
Domácí po dvou direktech na 0:4 dokázali v závěru druhé třetiny zvednout hlavu, ale další bezradností v přesilovkách se zatím připravují o možnost vrátit se do zápasu.
40:00
41:53
Trochu vzruchu před Machovským, ale zbhytečně, puk je dávno bezpečně v jeho rukavici.
42:01
Eberle tvrdě srazil Ondřeje Kratěnu, který se těžce sbírá z ledu. Puk už přitom dávno letěl středním pásmem pryč.
42:47
Indrák (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Kubalík
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:5

Plzeňští si krásně půjčili puk a na konci výměny byla střela Indráka do zpola odkryté branky.
44:05
Vyloučen hráč Buc (Olomouc), 2 min. za podražení
44:31
Sudí nejprve chtěli vyloučit Johnsona za podražení, po vehementním bránění amerického útočník a poradě se zbývajícími rozhodčími je trest odvolán.
45:05
Herman i v oslabní donutil Machovského k zákroku a následovalo další objetí a rukavice v obličeji s Johnsonem.
46:12
Hrňa si neatakován sjel mezi kruhy a Vošvrda musel vytáhnou zákrok z kategorie "malý zázrak" aby nedopustil šestý puk v olomoucké síti.
48:41
Atmosféra na zimním stadionu zůstává navzdory jasnému stavu i obrazu hry spíše pozitivní. Žádná frustrace.
49:42
Domácí nestíhají. Teď se ve stoprocentní šanci zjevil Kudroč, ale zblízka vysoko přestřelil.
50:31
Kratěna (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Kadlec a Jeřábek
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:6

Vítej doma Ondro! Místní odchovanec Ondřej Kratěna dostal pas na modrou a nájezd proměnil bravurně kličkou mezi Vošvrdovy nohy.
51:05
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Menší trest odpykává Michal Vodný.
51:31
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za krosček
Vyrůbalík to podle mínění sudích přehnal s důrazem před vlastní brankou a hosté si zahrají 94 vteřin proti třem.
51:56
Krásná rozborka domácí obrany, na jejímž konci byl Kratěna, jemuž už zbývalo jen zamést puk do odkrytéí branky. Vošvrda zázračně postavil puku do cesty beton a udržel ho tam i přes několik dorážek Johnsona.
53:33
Nepočítaně střel letělo na Vošvrdu, sedmý zásah indiánů ale zatím stále visí jen ve vzduchu.
54:54
Někteří z olomouckých diváků už nechtějí čekat na konec, desítky jich odcházejí domů.
56:39
Kratěna (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Kubka a Sklenička
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:7

Tak to už je pro domácí nedůstojné. Kratěna zakončoval do prázdné branky.
Dnešní utkání navštívilo 5500 diváků, což znamená v případě této staré haly vyprodáno.