Dobrý den z Olomouce, kde v 17.20 začne čtvrtý zápas čtvrtfinálové série mezi místním HC a Plzní.
Plzeň do série sice vstoupila porážkou na domácím ledě, ale po třech duelech už je na tom lépe, včera totiž dokázala v olomoucké stařičkém zimáku vyhrát 4:3 a v sérii vede 2:1. Kohouti se budou snažit vyrovnat, zatímco indiáni si mohou sérii nachystat tak, aby ji mohli ve čtvrtek doma ukončit.
Slavnostní okamžiky dotvořila hymna České republiky a zahajovací pětky už krouží kolem středu. Vypadá to, že můžeme začít.

Rozhodčí: Šír (CZE), Pražák (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)
Počet diváků: 4 756

Tribuny pro 5500 diváků nejsou zdaleka plné, otázka zní proč to tak je, vždyť play-off loni Hanáci nehráli. Můžeme polemizovat nakolik se na tom podepsal přímý přenos televize.
0:00
1:55
Hodně rozhárané úvodní dvě minuty přerušují sudí pro ofsajd domácích.
2:20
Vyloučen hráč Jones (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Jones si v souboji podržel pronikajícího Mataie.
2:58
Eberle dostal puk mezi kruhy a bez přípravy vypálil po ledě, Svoboda puk vyrazil špičkou levého betonu.
4:21
Hosté jsou v plném počtu, první oslabení přežili v suchém triku, až na střelu Eberleho.
5:10
Schleiss šikovně nahodil na branku, kde clonila dvojice hráčů, Konrád si ale puk dokázal i tak najít a vyrazit.
6:04
Povedené choreo celé tribuny za brankou s červenobílými vlaječkami a velkým letopočtem 1955 odkazujícím na rok vzniku olomouckého klubu.
6:34
Škůrek od modré švihem střílel směrem nahoru, mohl doufat v zakrytý Svobodův výhled, ten ale s naprostou jistotou puk schoval v lapačce.
6:58
Vyloučen hráč Hollweg (Plzeň), 2 min. za hrubost
Do potyčky před brankou vjel Hollweg hokejkou napřed a hodně se diví dvěma minutám.
7:25
Knotek projel přes celé hřiště a vypálil švihem.
9:59
Laš šikovně tečoval těsně před Svobodou, rychlý puk vychýlený z dráhy ale lízl boční síť.
9:15
Plzeň je v plném počtu, při druhém oslabení už bylo před její brankou přece jen o pár stupňů tepleji.
11:07
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za podražení
12:28
Škodovka se nedokáže dostat do pásma a z přesilovky už zbývá jen půl minuty.
13:53
Jakub Galvas narýsoval napříč pásmem překvapivou přihrávku na najíždějícího Káňu, Svoboda ale dokázal rychle přečíst co se děje a včas se přesunout proti střele, která mířila na bližší tyč.
16:27
Strapáč se kličkou dostal až před branku, střelu po ledě ale Svoboda vykryl.
17:32
Povedené střídání prvního olomouckého útoku, během kterého se dostal k nájezdu ze strany Jaroměřský od modré zkoušel střílet Laš.
18:12
Kratěna se dostal za obranu a i s bekem na zádech si dokázal připravit střelu, která jen těsně minula šibenici.
20:00
Střely na branku po první třetině: 10:3, mimo: 3:6.
20:00
20:25
Gulaš dostal puk před Konráda, byl ale zády k brance a hbitý bekend skončil mimo.
20:53
Gulaš v nájezdu a vzápětí dorážející Kratěna, Konrád byl ale zatím u všeho.
21:15
Kratěna znovu před Konrádem, který dokázal bleskovou střelu do středu vyrazit. Plzeň začala druhou část o poznání aktivněji.
24:48
Stach (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kratěna
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

Plzeň otevírá skóre a domácí mohou hodně litovat, protože to bylo po jejich chybě, jmenovitě Strapáče, který za brankou ztratil puk, Kratěna ho předložil před branku, odkud Stach zblízka trefil horní roh.
26:18
Vyloučen hráč Mráz (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Konrád při zákroku posunul branku, podle mínění sudích úmyslně.
27:18
Mertl si rovnal puk mezi kruhy o setinku déle a už mu ho stihl Vyrůbalík odstřelit pryč.
28:34
Domácí jsou v plném počtu, ale Mráz se ukvapil s rozehrávkou, takže vrací hru před Konráda.
29:40
Mertl měl na hokejce druhý gól, ale zblízka trefil Konráda, vzápětí jeli domácí ve dvou, ale stejně skvělý byl i Svoboda v brance Plzně.
32:30
Škodovka ve druhé třetině převzala režii a domácí nejsou schopni se dostat do tlaku ani se na delší úsek usadit v útočné třetině.
33:16
Mora odpovídá alespoň dělovkou Houdka od modré, která končí na vyrážečce Svobody.
34:21
Olomoucká branka znovu mimo své místo, tentokrát ale bez trestu.
35:15
Skleničkovi najížděli dva spoluhráči, ale rozhodl se vystřelit, no jeho švih proletěl neškodně nad brankou.
35:57
Kohouti byli blízko gólu, když střílel Ostřížek a vzápětí dorážel Káňa, Svoboda si ale tentokrát zasloužil nulu, jež stále drží.
39:26
Zakázané uvolnění domácích vrací hru půl minuty před koncem třetiny znovu ke Konrádovi.
40:00
Skončila druhá třetina, ve které Plzeň jednoznačně dominovala a jednu ze svých šancí proměnila v hubené vedení. Olomouc ztratila energii a působí na ledě unaveně a bez nápadu.
40:00
40:36
Nejprve střílel Strapáč a vzápětí dorážel Knotek, ale Svoboda stále odolává.
40:49
Vyloučen hráč Indrák (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Tahle branka nějak špatně drží v ledu, protože menším trestem za její posunutí je tentokrát potrestán plzeňský gólman. Trest odpyká Indrák.
42:23
Mora strávila přesilovku v pásmu, ale držela puk v rohu, bez pořádné střely.
42:55
Indiáni jsou kompletní.
44:12
Škoda se musela dlouho bránit v pásmu a tak jen vyhazuje na zakázané uvolnění.
45:38
Tak to byl hit Hollwega sroloval tělem Strapáč.
45:38
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Sudí však posoudili situaci, při níž oba hráči šli proti sobě tělem za faul. Nepochopitelné. Možná měli sudí potrestat následný atak Irgla...
47:10
Jakub Kindl v rozhodujícím okamžiku netrefil puk na střelu.
48:21
Tak tohle se tedy sudím nepovedlo. Hollweg si schladil žáhu na Houdkovi ovšem mířil přímo na hlavu a za tento brutální atak nikoho nevylučují. Jejda, jejda...
48:31
Vyloučen hráč Strapáč (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Konrád dostává dvě minuty za zdržování hry, trest odpyká Strapáč.
49:37
Eberle se v oslabení pokusil o brejk, ale sražená střela končí vysoko v ochranné síti.
50:10
Olomouc se osvobozuje.
51:43
Káňa nabil Ostřížkovi, jeho dělovku ale zblokoval Mertl.
53:42
Lukáš Galvas nahazoval puk před branku, kde ho z otočky zkoušel zamést Ostřížek, ale těsně minul.
55:49
Plzeň se poslední minuty jen brání. I za cenu zakázaného uvolnění jako právě teď.
57:18
Mora se snaží tlačit, všechny puky háže na Svobodu, ten ale zatím odolává.
57:18
Olomouc si bere oddechový čas.
57:18
Olomouc hraje v šesti bez brankáře.
58:32
Vyloučen hráč Skladaný (Olomouc), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Mora špatně vystřídala a hrála v sedmi, nejspíš má po nadějích.
58:32
Oddechový čas si vybrala Plzeň.
58:44
Olomouc posílá pátého hráče do pole!
58:56
Irgl se zjevil sám před Svobodou, hledal místo mezi betony, ale Svoboda dokázal puk pokrýt.