Dobré páteční odpoledne z Olomouce, kde v 17 hodin začne 4, čtvrtfinálové utkání mezi místním HC a hosty z Plzně.
Hosté už jsou nastoupení na modré čáře a za aplausu zaplněné Plecharény se k nim přidávají i domácí.

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Bryška (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 5 500

Slavnostní punc utkání dodává hymna České republiky v podání Lucie Skácelíkové, kterou pět tisíc lidí poslouchá či zpívá ve stoje, jak je zvykem.
Poslední opozdilci hledají svá místa k sezení, jinak je stadion vcelku zaplněný a lidé stojí i na schodech.
Včera se z výhry radovali domácí, když v 79. minutě rozhodl Aleš Jergl, stav série je tedy 2:1 pro Olomouc a hosté budou dnes bojovat o vyrovnání.
0:00
1:24
Druhá lajna Plzně si způsobila horké chvilky, když dobrých deset sekund nedokázala dostat puk z předbrankového prostoru, nakonec se jí to ale přeci jen podařilo.
2:04
První ostrý zákrok Branislava Konráda po dělovce Pulpána od modré.
2:18
Na opačné straně úřadoval vyrážečkou Frodl po střele Marka Laše.
3:59
Vyloučen hráč Allen (Plzeň), 2 min. za podražení
Hodně naivní zákrok Allena, který přímo před zrady sudího podrazil Koloucha.
5:17
Káňa nabil před branku Ondruškovi, jeho střela po ledě proletěla těsně vedle tyčky.
6:03
Hosté jsou v plném počtu a až na Ondruškovu střelu se bránili bez potíží.
8:01
Gulaš zkoušel štěstí háčkováním o pravé straně, na poslední chvíli mu ale olomoucký obránce strčil hůl do střely a puk proletěl nad brankou.
9:34
Stach schoval střelu za nohy obránce, Konrád si ji i tak dokázal najít a bez potíží chytá.
9:46
Burian poslal bekendem nabídku na Frodla, Irglovi chyběl k dorážce kousek.
10:55
Jones tvrdě vypálil od modré, Konrád zasahuje betonem. Hosté jsou zatím jednoznačně aktivnější, domácí působí lehce unaveně.
12:12
Chybu Moravčíka v rozehrávce chtěl potrestat Ostřížek, ale střela mu sjela hodně mimo. Moravčík se vzápětí vykoupil tvrdou dělovkou z levé strany, kterou Konrád vyřešil vyrážečkou.
13:28
Během komerční přestávky se Frodl snaží rozhýbat, aby si udržel provozní teplotu, zatím moc práce neměl. Bude zajímavá statistika střel po první třetině.
14:39
Těsný ofsajd zastavuje Plzeň. Zatím se dá obraz hry shrnout tak, že domácí každý puk ze třetiny okamžitě vyhazují a Plzeň ho stejně rychle vrací zpět. Do toho sem tam nějaký brejk kohoutů.
15:57
Cinnnk! Irgl se zbavil dvou hráčů a z úhlu zazvonil na bližší tyč.
16:02
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za podražení
První přesilová hra pro hosty.
16:40
Knotek ušetřil výletem za branku Plzně několik vteřin.
17:00
Gulaš byl blízko gólu, když Konrád neviděl puk a plzeňský kapitán dorážel na brankovišti.
18:06
Domácí jsou v plném počtu.
18:49
Straka zblízka těsně minul.
19:30
Domácí jen vyhazují puky ze třetiny, tlak Plzně v závěru první části ještě zesílil.
20:00
Je za námi první třetina, která jednoznačně patřila Plzni, o čemž napovídá i poměr střel na branku 14:3 ve prospěch indiánů. Mora působí hodně unaveně, většinu energie směřuje jen k tomu, aby neinkasovala, směrem dopředu toho příliš nevymyslela. Přesto mohla dát gól, když Irgl trefil tyč.
20:00
20:28
Vyrůbalík poslal Ostřížka do nájezdu, ten v tísni svůj blafák neproměnil.
21:12
Kracík úplně sám před Konrádem mohl dorážet, puk mu ale přeskočil hokejku.
21:39
Švrčkovo nahození stínil Strapáč a Frodl si nebyl úplně jistý.
23:09
Knotek dostal před branku puk od Ondruška, dokázal z otočky vystřelit, puk ale proletěl vedle tyče.
23:26
Strapáč jel s Burianem a Irglem ve třech na jednoho, situaci vyřešil střelou po ledě, kterou Frodl jen vyrazil pod nohy dojíždějících kohoutů, ti ale nedokázali dorazit.
23:52
A další střela probouzejících se kohoutů, tentokrát švih Buriana vyrazil Frodl maskou.
24:57
Vyloučen hráč Pour (Plzeň), 2 min. za hrubost
Pour neměl hokejku a při cestě na střídačku srazil mimo puk Ondruška.
25:21
Konrád špatně rozehrál a Nedorost byl sám s pukem, ale nedokázal ho překonat.
25:40
Po střele Knotka se puk zastavil těsně před brankovou čárou, pak ho Čerešňák vyhodil ven.
26:02
Allen si po odpískání vyšlápl na Galvase a pak se ještě poměřil s Ondruškem, sudí nevylučují.
26:58
Zámek kohoutů zakončil střelou Ostřížek, po které Frodl raději přerušil hru.
28:15
Ve chvílích, kdy už jsou indiáni v plném počtu dokázala třetí lajna Mory kombinovat v jejich pásmu a nakonec puk znovu pokryl Frodl.
29:08
Vyloučen hráč Pulpán (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
Pulpán dal na červené čáře pěkný bodyček Vyrůbalíkovi, sudí to však posoudili jako faul.
29:17
Rychlá kombinace Mory zakončená volným Jerglem a efektním zákrokem lapačkou v podání Dominika Frodla.
30:33
Plzeň zatím nedovoluje domácím usadit se v pásmu.
31:13
Irgl vyzkoušel svou oblíbenou střelu zápěstím, ovšem jen do Frodlova hrudníku. Hosté jsou v plném počtu.
32:53
Vyloučen hráč Ostřížek (Olomouc), 2 min. za sekání
Ostřížek hasil hrozící šanci Plzně a ta tak bude mít výhodu další přesilovky.
33:04
Nedorost zblízka pálil bekendem, ale Konrád lapačkou efektně zakročil.
34:38
Horké chvíle na obou strnách, nejprve Kovářova lajna mačkala domácí a puk poskakoval v brankovišti, pak vyrazil do brejku Irgl a musel zasahovat i Frodl.
35:41
36:20
Vyloučen hráč Moravčík (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Moravčík za brankou podržel Knotka.
37:13
Obrovitý Škůrek srazil dva plzeňské hráče najednou.
37:23
Jergl pálil sám, byl ale příliš z úhlu, takže Frodl si vyčekal střelu lapačkou.
38:13
Frodl se zapletl do Ondruška a emoce už planou. Vráblík se nejprve chtěl mstít, ale po pár ranách z obou stran vše řeší sudí vyloučením.
38:13
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za hrubost
38:13
Vyloučen hráč Vráblík (Plzeň), 2 min. za hrubost
38:56
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2+2 min. za hru vysokou holí
Švrček zasáhl holí Eberleho a dostává vyšší trest za krvavé zranění.
39:27
Konrád má puk v moci, Nedorost se ještě zkoušel popasovat se Škůrkem, ale pokračujeme bez dalšího trestu.
40:00
Ve druhé třetině se obraz hry změnil, domácí se hodně zvedli a minimálně prvních deset minut byli lepší, takže se hrálo více před Frodlem. Pak už hra vinou řady vyloučení ztratila spád, každopádně dál platí, že na první gól čekáme. Plzeň začne třetí třetinu tříminutovou přesilovkou.
Střely na branku ve druhé třetině 20:13, celkem 23:27.
40:00
40:48
Gulašovu ránu vrazil Konrád špičkou betonu.
41:10
Allen (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Nedorost
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1

První ránu ještě Konrád vyrazil, druhou vyrazil Škůrek, tu třetí už ale Allen dostal do branky.
41:36
Moravčík špatně rozehrál, Kolouch přiťukl Burianovi, jeho ránu ale Frodl chytá.
42:27
Moravčík jel sám na Konráda, vystřelil, ale Konrád zázračně mávl lapačkou a drží domácí na dostřel.
42:35
Vyloučen hráč Straka (Plzeň), 2 min. za hákování
43:44
Irgl měl na hokejce vyrovnání, ale z mezikruží přestřelil.
44:19
Plzeň se osvobozuje.
44:35
Hosté jsou v plném počtu.
46:41
Domácí se pěkně prokombinovali do šance, při které Galvas hledal před brankou Irgla, ten měl ale zablokovanou hokejku.
47:38
Lašova střela bez přípravy neměla razanci.
48:16
Jonesova tečovaná střela nadělala Konrádovi problémy, nakonec ale prošla mimo.
50:04
Straka (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Allen
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:2

Indiáni ujeli ve dvou na jednoho, Straka zvolil střelu vymetl bližší šibenici.
51:31
Ostřížek nabil Jerglovi, který zkusil schovat střelu za obránce, ránu mířící nahoru ale kryl Frodl vyrážečkou.
51:51
Škůrek nahrál před vlastní branku přímo na hůl Stacha, který si ještě rozhýbal Konráda a pak trefil tyč.
52:34
Holec vypálil z úhlu a Frodl nevěděl, kde má puk. Pokus Holce o dorážku ale zlikvidoval obrovitý Moravčík a pak olomouckého útočníka ještě zchladil rukavicí v obličeji.
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:2

Domácí dostávají naději. Jergl nahrál před branku Nahodilovi, který bekendový blafák zakončil pod víko.
53:30
Vyloučen hráč Eberle (Plzeň), 2 min. za sekání
Utkání sleduje 5500 diváků, což značí vyprodáno.
55:12
Trest týmu (Olomouc), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Domácí hráli v šesti. Trest odsedí Burian.
56:11
Gulaš (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Čerešňák
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 1:3

Gulaš si sjel mezi kruhy a trefil nad ledem přesně k tyči. Plzeň využila další přesilovku.
56:44
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Káňa
Stav zápasu Olomouc - Plzeň 2:3

Neskutečné! Olomouc znovu snižuje, když si puk srazil do branky jeden z plzeňských hráčů.
57:15
Kovář trefil tyč.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
Domácí si vybírají oddechový čas. Zkusí pak power play?
58:12
Je to tak, domácí branka je prázdná!
59:27
Puk je za domácí brankou.
Čtvrtý zápas patří Plzni, která vyrovnáná sérii na 2:2. Domácí publikum přesto odměňuje své hráče skandovaným potleskem.

22. 1. 2023 17:00Olomouc–Plzeň 3:2
9. 12. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 5:4
23. 10. 2022 17:00Olomouc–Plzeň 1:4
16. 9. 2022 17:30Plzeň–Olomouc 1:2
1. 2. 2022 17:00Plzeň–Olomouc 2:1
21. 12. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 2:5
26. 10. 2021 17:30Plzeň–Olomouc 6:1
14. 9. 2021 18:00Olomouc–Plzeň 4:1